Yulaflı Bisküvili Pasta


 • Porsiyon.com Şefi
  Yulaflı Bisküvili Pasta
  8
  kişilik
  25
  dakika

  Yulaflı Bisküvili Pasta Malzemeleri


  • 3 paket yulaflı bisküvi
  • 1 paket krem şanti
  • 1 buçuk su bardağı süt
  • Hindistan cevizi

  Üzeri için:

  • Çikolata

  Yulaflı Bisküvili Pasta Yapılışı


  1 paket krem şantiyi bir su bardağı sütle çırparak hazırlayın. 3 paket yulaflı bisküviyi de yarım su bardağı sütle ıslatın. Hazırladığınız bisküvilerin arasına krem şantiyi sürün ve daha sonra da Hindistan cevizi ile bulayın. 4-5 sıradan oluşturacağınız porsiyonluk bisküvi pastalar ufak ufak çok lezzetli atıştırmalar olacaktır. En üst kısmına da benmari usulü ile eriteceğiniz çikolatalardan döktükten sonra çikolatasının da donması için soğumaya bırakın ve soğuk olarak servis edin.

  Yulaflı bisküviden yapacağınız ufak pastalar hem keyifli hem de güzel bir tatlı meydana getirebileceği gibi içini ve şeklini dilediğiniz şekilde renklendirebilirsiniz. Üzerine çikolata yerine şekerlemeler ile renklendirebilir ve bir doğum gününde masanızı şenlendirmenizi sağlayabilirsiniz.

  Ayrıca krem şantiyi de çilekli tercih ederek, pastanızı çilek ile birlikte sunabilir ve güzel bir görünüm eşliğinde lezzetli bir tat meydana getirebilirsiniz. Ya da kat aralarına çikolata parçaları serpiştirerek de farklı ve değişik görüntü ve lezzetler oluşturabilirsiniz. Mutfak her hali ile hayal gücünüzü ve damak lezzetinizi dilediğiniz şekilde kullanabileceğiniz muhteşem güzellikteki bir alan. Ailenizin ve dostlarınızın damak tadı çerçevesinde istediğiniz değişiklikleri yaparak, keyifli sofralar meydana getirebilir ve güzel dakikalar geçirebilirsiniz.

  Üstelik pastalar dostlarla yenen yemeğin ardından onlara sunacağınız en güzel tatlardan biridir. Siz de yulaflı bisküvili pastayı yaparak sevdiklerinize ikram edebilirsiniz ve onlardan da teşekkür cümleleri duyabilirsiniz.

  Afiyet olsun…

  Yükleniyor...