Yanardağ Pasta


 • Porsiyon.com Şefi
  Yanardağ Pasta
  6-8
  kişilik
  25
  dakika

  Yanardağ Pasta Malzemeleri


  • Hazır pasta tabanı
  • 1 paket krem şanti
  • 1 paket pasta kreması
  • 1 paket tropik meyve aromalı meyve sosu
  • 1,5 paket petibör bisküvi
  • 3 adet orta boy muz

  Yanardağ Pasta Yapılışı


  Diğer pasta tarifleri arasında hem görünümü hem de yapılışı ile fark yaratacak olan yanardağ pasta tarifini sizlere sunuyoruz. Yanardağ pasta tarifi yapmaya başlamak için öncelikle meyveli sosu hazırlamalısınız.

  Meyveli sos her tarifte süt ile hazırlansa da bu tarifte su ile hazırlanıyor. Süt ile hazırlamamalısınız, çünkü tarif olmuyor. Yanardağ pastası için pastanın kremasını ve aynı zamanda da krem şantisini ekleme yaparak malzeme listesinde belirtildiği gibi hazırlayınız. Bu hazırladığınız karışımı buzdolabına atarak soğumasını bekleyiniz ve bu bekleme işlemini yaparken de pasta tabanı ile diğer hazırlanması gereken malzemeleri hazırlayınız.

  Pasta tabanlarınızdan bir tanesini alarak yarısını süt ile ıslatarak pasta tabanının yumuşamasına yardımcı olunuz. Diğer pasta tabanını da 8 tane eşit parçaya ayırınız. Bu böldüğünüz 8 parçadan bir tanesini ayrı yere koyunuz.

  Hazırladığınız kremanın içerisine muz ve bisküvileri eklemeniz gerekiyor. Ancak; hem muzları hem de bisküvileri çok küçük olacak şekilde parçalara ayırmanız gerekiyor. Bu parçalama işlemini yaptıktan sonra muzları ve bisküvileri kremaya yedirmelisiniz.

  Hazırlamış olduğunuz kremayı süt ile ıslatarak yumuşatmaya bıraktığınız pasta tabanına kubbe biçiminde dökünüz. Kesmiş olduğunuz 7 pasta dilimini bu kubbe biçimindeki kremaya diziniz. Böylece artık pastanız son halini almış oluyor.

  Son olarak da meyve sosunuzu buz dolaptan alarak bu kremanın üstüne dökünüz ve isteğinize göre süsleme yapabilirsiniz. Sonrasında da ikram edebilirsiniz.

  Yükleniyor...