Silindir Şekilli Pasta


 • Porsiyon.com Şefi
  Silindir Şekilli Pasta
  8-10
  kişilik
  10
  dakika

  Silindir Şekilli Pasta Malzemeleri


  • 1 paket büyük boy yuvarlak bisküvi
  • 2 poşet krem şanti
  • Krem şanti için 1,5 su bardağı süt
  • Islatmak için 1 su bardağı süt

  Silindir Şekilli Pasta Yapılışı


  Hem az malzemeli hem de çok kısa bir sürede hazırlanabilecek olan bu tarif lezzeti ve pratikliğiyle çok sık tercih edilmektedir.

  Ani gelen konuklarınız için çayın yanına 10 dakika gibi kısa bir sürede kendi ellerinizle bu pastayı hazırlayabilirsiniz. Silindir şekilli pasta şekliyle gözlere hitap ettiği gibi lezzetiyle de damaklarınıza hitap edecektir.

  Silindir şekilli pastanızı hazırlamak için önce krem şantiyi bir buçuk su bardağı sütle beraber çırpın. Kıvamının biraz koyu olmasına dikkat edin. Bu yüzden bir buçuk bardak süt ile 2 poşet krem şanti kullanıyoruz.

  Daha sonra derin bir kâseye süt koyun ve çokoprensleri arkalı önlü olarak bu süte batırıp çıkarın.

  Sütün içinde çok bekletip tamamen yumuşayıp parçalanmamasına dikkat edin. Sütlü bisküvinin yüzeyine krem şantiyi sürün ve bir bisküvi daha alarak krem şantili yüzeyin üzerine yapıştırın.

  Tekrar onun yüzeyini de krem şanti sürün. Bu işlemi tüm sütlü bisküviler için tekrar edin.

  En son kalan krem şantiyi de kenarlarına ve üzerlerine sürüp iyice sıvayın. Bir spatula yardımıyla tamamen kaplayın ve düzeltin.

  Bu haliyle şu an pastanız yemeye hazır ancak isteğinize göre hazır çikolata soslarından veya benmari usulü ile çikolata eritip pastanızın üzerine dökebilirsiniz.

  Yoğun çikolata tercih etmeyenler yalnızca kakao tozu serperek de süsleyebilirler.

  Süslemesi de tamamlanan pastanızı 2 saat kadar dolapta beklettikten sonra dilimleyerek çayınızın yanına servis edin. Afiyet olsun.

  Yükleniyor...