Otlu Krep


 • Porsiyon.com Şefi
  Otlu Krep
  1-2
  kişilik
  5
  dakika
  5
  dakika (pşr.)

  Otlu Krep Malzemeleri


  • 2 su bardağı süt
  • 2 su bardağı un
  • Tuz
  • Ispanak
  • Taze soğan
  • Maydanoz

  Otlu Krep Yapılışı


  Krepler kahvaltıların vazgeçilmez yiyecekleridir. Hele de çocuklar krep olan kahvaltıları çok severler.

  Krepin üstüne dökülerek yenilen bal, reçel ve çikolatalı kremalar kreplere mükemmel ayrı bir lezzet verir.

  Bu krepler değişik şekillerde yapılabilir. Bunlardan en güzel olanlarından birisi de otlu kreptir.

  Otlu krep içine konulan ıspanak, taze soğan ve maydanoz ile mükemmel bir tat oluşturur. Bununla birlikte yine ıspanak, taze soğan ve maydanozun vereceği vitamin düşünüldüğünde çocuklarınız için vitamin deposu bir yiyecek hazırlamış olursunuz.

  Çocuklarınızın belki de ıspanak, soğan ve maydanozu sevmeyeceği ancak bu şekilde krep halinde yapılınca yiyebilecekleri ve bu durumda bu yiyeceklere de alışacakları bir gerçektir.

  Çocuklarınızın yanı sıra birden gelen misafire de bu krepleri çay ile birlikte sunmanız hem sizin ne ikram edebilirim kaygısından kurtulmanızı sağlayacağı gibi, misafirlerinize de mükemmel bir tat sunmuş olacaksınız.

  Derin bir kasenin içinde süt ve un iyice çırpılır. Pürüzsüz bir kıvama geldiğinde çırpma işine son verilir.

  Daha sonra içine yumurta kırılarak çırpma işi tekrar edilir. Bundan sonra ince doğranmış ıspanak, taze soğan ve maydanoz katılır ve karıştırılır.

  Krep tavasının altı fırça ile az miktarda yağlanır ve hazırlanan otlu krep hamuru bir kepçe yardımı ile ısınan krep tavasına yavaşça dökülür.

  Kreplerin iki yüzü de pişirildikten sonra servis tabağına alınarak arasına peynir sürüldükten sonra rulo haline getirilerek dilimlenir, otlu krep tarifi hazırlanmış demektir.

  Yükleniyor...