Limon Diyeti


 • Porsiyon.com Şefi
  Limon Diyeti

  Limon Diyeti Malzemeleri


  • Limon
  • Ekmek
  • Zeytinyağı
  • Maydanoz
  • Yoğurt
  • Yeşil zeytin
  • Listedeki diğer malzemeler

  Limon Diyeti Yapılışı


  Modern insanın en büyük sorunları arasında sağlıklı bir şekilde kilo verme konusu da gelmektedir. Çünkü tüketimin yoğun olduğu ve farklı tatların insanları cezbettiği çağımızda en çok dikkat çeken noktalardan biri olarak yağ yakma işleminin sağlıklı yollardan yapılması, aç kalmadan kilo kontrolünün sağlanması, diyet yaparken gereken tüm vitamin ve minerallerin de alınmasının sağlanması öne çıkarılabilir.

  Defalarca farklı diyetler deneyerek sonuca ulaşmaya çalışan, fakat bir türlü aradığını bulamadığı için bıkan ve usanan insanların limon diyeti ile sonuca ulaştığını, kilo vermelerinin hızlandığını, ideal kilolara ulaşıldığını, diyet yaparken cildin de güzelleştiğini ifade etmek gerekir. Mucizevi bir diyet olan limon diyeti, 1 hafta süre ile uygulanır ve vücudu istenen dengeye getirir. Çünkü bu diyet sıkı bir disiplin ile takip edilirken gün gün ister sabah, ister öğlen, ister akşam neler yeneceği de ortaya konarak takip edilir. Ana maddenin limon olmasından dolayı beslenme de destekli şekilde sağlanmış olur.

  Sağlıklı bir şekilde kilo verdiren, vücudun direncini de artıran ve cildi güzelleştiren limon diyeti, aşağıda anlatıldığı şekilde uygulanırsa başarılı sonuçlar verecektir;

  Her Sabah:

  Limon diyetinde her sabah, 1 bardak şekersiz çay ile beraber 2 dilim diyet ekmeği ve 1 çorba kaşığı kadar limon marmeladı yenmektedir. Hafta boyunca tüm kahvaltılar bundan ibarettir.

  Pazartesi Öğle Yemeği:

  Haftanın ilk diyet gününde 2 tatlı kaşığı kadar sıvı yağın kullanıldığı, 2 tatlı kaşığı kadar peynir koyulan ve pişirirken limon suyu kullanılan 70 gramlık pilav tüketilir. Yanında karışık salata yenir. En son olarak da zeytinyağı ve limon suyu ile tatlandırılan meyve salatası tercih edilir.

  Pazartesi Akşam Yemeği:

  Yalnızca limon suyu kullanılarak pişirilen 120 gramlık kuşbaşı et, zeytinyağı ve limon suyu ile pişirilmiş ıspanak ve 1 kepekli sandviç ekmeği bu öğün için yeterlidir.

  Salı Öğle Yemeği:

  Üzerinde limon suyu ve zeytinyağı gezdirilerek hazırlanan 150 gram fırında balık, zeytinyağı ve limon suyu ile pişirilen taze fasulye ve 1 adet kepekli sandviç ekmeği bu öğünde tüketilir.

  Salı Akşam Yemeği:

  Sıvı yağ ve limon suyu ile pişirilen 150 gram tavukgöğsü, yine limon suyu ve oldukça az sıvı yağ ile ızgara edilen dolmalık biber ve 1 kepekli sandviç ekmeği salı akşamının programıdır.

  Çarşamba Öğle Yemeği:

  Pişirirken limon ve yoğurt kullanılan 70 gramlık makarna, tatlandırılmasında limon suyu ve zeytinyağı kullanılan karışık salata ve yine limon suyu ile karıştırılan bir kâse çilek çarşamba öğle yemeği menüsünü oluşturur.

  Çarşamba Akşam Yemeği:

  Yarım limon suyu ile birlikte pişirilen 150 gramlık ahtapot, yanında maydanoz, yine zeytinyağı ve limon suyu ile pişirilen taze fasulye ve 1 kepekli sandviç ekmeği çarşamba akşam için idealdir.

  Perşembe Öğle Yemeği:

  Perşembe günleri öğle yemeğinde 40 gram kadar dil peyniri tüketilir. Aynı zamanda 30 gram kadar ton balığı ve 5 adet yeşil zeytin bu peynire eşlik eder. Limon suyu ile hazırlanan salata ve bir kepekli sandviç ekmeği menüyü tamamlar. Limon suyu ile hazırlanan meyve salatası öğünü tamamlar. Meyve salatasında muz ya da üzüm olmamalıdır.

  Perşembe Akşam Yemeği:

  Yaparken limon ve domates eklenerek tat verilen 150 gramlık palamut balığı, zeytinyağı ve limon suyu ile yapılmış az miktar salata ve 2 adet haşlanmış patates perşembe akşamınıza keyif ve sağlık katacaktır.

  Cuma Öğle Yemeği:

  Az miktar sıvı yağ ve limon suyunun kullanıldığı 120 gramlık rosto, 1 adet kepekli sandviç ekmeği ve yine zeytinyağı ile limon suyu katılan taze fasulye cuma öğlen tüketilmelidir.

  Cuma Akşam Yemeği:

  Az miktar sıvı yağ, 2 tatlı kaşığı kadar peynir ve bir miktar limon suyu ile pişirilen 70 gramlık pilav menünün ilk maddesidir. Limon suyu ve zeytinyağı eklenen karışık salata da menüyü tamamlamaktadır.

  Cumartesi Öğle Yemeği:

  120 gramlık limon suyu ilaveli ızgara tavuk, 1 adet kepekli sandviç ekmeği ve zeytinyağı ile limon suyu kullanılarak yapılan ıspanak bu öğünde tüketilir.

  Cumartesi Akşam Yemeği:

  70 gramlık haşlanmış pirinç pilavı, 20 gram kadar peynir, 30 gram kadar diyet ton balığı, yarım limon suyu gezdirilen meyve salatası bu akşam için menüde yer almaktadır.

  Pazar Öğle Yemeği:

  Rendelenmiş limon kabuğu ve sıvı yağ ilave edilen 70 gramlık makarna, bir miktar peynir ile yenir. Sıvı yağ ve limon suyu ile pişirilen taze fasulye yanında 1 adet portakal ya da greyfurt tüketilir.

  Pazar Akşam Yemeği:

  150 gramlık fırında pişirilen balık haftanın son öğün iken, bu yemek az miktar zeytinyağı ve limon ile tatlandırılır. 1 adet kepekli sandviç ekmeği ve limon suyu ile yapılan ıspanak yemeği menüyü tamamlar.

  Limon suyunun ve zeytinyağının neredeyse her öğünde yemeklere az miktar katılması besin değeri olarak yemekleri güçlendirmektedir. C vitamini açısından da hem kilo verip hem sağlıklı kalmak mümkündür.

  Yükleniyor...