Hindistan Cevizli Rulo Pasta


 • Porsiyon.com Şefi
  Hindistan Cevizli Rulo Pasta
  4-6
  kişilik
  25
  dakika

  Hindistan Cevizli Rulo Pasta Malzemeleri


  • 1,5 paket (300 gram) bisküvi
  • 3 yemek kaşığı kakao
  • 1 su bardağı süt
  • 2 yemek kaşığı eritilmiş tereyağı

  İçi için:

  • 1 su bardağı Hindistan cevizi
  • Yarım su bardağı süt
  • Yarım su bardağı toz şeker

  Hindistan Cevizli Rulo Pasta Yapılışı


  Merhaba hanımlar, bu seferki pastamız hepimizin severek yediği, aynı zamanda bir o kadar da hafif olan bir pasta, Hindistan cevizli rulo pasta yapacağız. Yapımı hiç zor olmayan bu pastayı yapmaya başlayalım.

  Hindistan cevizli rulo pastanın yapımı için önce bisküvilerimizi kırmamız gerekmektedir. Bunun içi bisküvileri ister robotta ister havanda un haline gelinceye kadar ezmemiz gerekiyor.

  Bu arada tereyağını eritmemiz gerekiyor, tavada yakmadan erittiğimiz tereyağını ve kakaoyu, sütü ezip un haline getirdiğimiz bisküvilerin içerisine ekliyoruz.

  Tüm malzemeleri yoğurmaya başlıyoruz bir hamur gibi düşünün ve tüm malzemeleri eşit şekilde dağılıp birbirine iyice karıştığına emin olana kadar yoğurmaya devam edin. Eğer sütü az gelirse hamur haline getirmekte zorluk çekiyorsanız içerisine bir miktar daha süt ekleyebilirsiniz.

  Evet, yoğurma işlemi bitirdikten sonra düz bir yere streç folyonun üzerine hamuru alın ve merdane yardımıyla hamuru folyonun üzerinde açın. Çok ince olmayacak şekilde merdane yardımıyla açılmış hamurun içine bu sefer iç malzemesini koyacağız.

  İç malzeme için orta büyüklükte bir kap içerisine almış olduğunuz iç malzemeleri yani Hindistan cevizi, süt ve şekeri karıştırın.

  Hazırladığınız iç karışımı merdane yoluyla açılmış olan hamurun üzerine döküyoruz ve her yerine eşit şekilde yayıyoruz.

  İşin el mahareti gerektiren tek yerine geliyoruz üzerine harç dökülmüş hamurumuzu streç folyo yardımıyla sarıyoruz ve rulo haline getiriyoruz. Burada önemli olan hamurun folyoyla çok sıkı bir şekilde sarılmış olması, eğer sıkıca saramazsanız pastanız rulo şeklini almaz ve folyodan çıkardığınız an dağılır. Sıkıca sarıp paket haline getirmiş olduğumuz Hindistan cevizli rulo pastamızı buzdolabına alıp ortalama 1 veya 2 saat dinlenmeye bırakıyoruz.

  1 veya 2 saat sonra buzdolabından çıkarmış olduğumuz Hindistan cevizli rulo pastamızı streç folyodan çıkarıp servis tabağına alıyoruz.

  İstemiş olduğunuz kalınlıkta kesip üzerine arzunuza göre fıstık, ceviz parçaları veya fındık ile süsleyerek Hindistan cevizli rulo pasta servise hazır gelmiş oldu.

  Yükleniyor...
2 yorum yapılmış. Bir yorumda sen yap!