Coco Star


 • Porsiyon.com Şefi
  Coco Star
  8-10
  kişilik
  25
  dakika

  Coco Star Malzemeleri


  • 125 gram tereyağı
  • 1 paket hazır krema
  • Yarım su bardağı şeker
  • 1 fiske tuz
  • 1 paket Hindistan cevizi
  • 300 gram bitter ya da sütlü çikolata

  Coco Star Yapılışı


  Çikolata ve Hindistan cevizinin güzel bir uyumu olan bu tarif hazır alınabileceği gibi evde yapımı da oldukça lezzetli olmaktadır.

  Oldukça pratik bir tarif olup, çocuklarınızı da sevindirecektir. Daha sağlıklı bir coco star yemiş olacakları için sizin içiniz de daha rahat olacaktır.

  Öncelikle kremayı hazırlayarak başlayın. Bir tencere içine tereyağını koyarak ocakta hafif eritin. Daha sonra içine hazır paket kremayı boşaltın. Ardından tuz ve şekeri de katarak birkaç dakika karıştırıp, kaynatın.

  Kaynayan kremayı ocaktan alın ve içine Hindistan cevizini ekleyerek karıştırın. Kullanacağınız coco star kalıbının içine streç film veya folyo serin.

  Bu şekilde kalıbın içine karışımınızı dökün. Üzerini de spatula yardımıyla iyice düzeltin ve buzdolabına kaldırarak soğuması için bekletin.

  Dolapta karışım dinlenirken diğer yandan çikolataları benmari usulü eritin. (Su dolu bir tencereyi ocağa koyduktan sonra kaynayınca tencerenin içine daha küçük bir tencereye koyarak küçük tencerenin içine eriteceğiniz çikolatayı koyun. Küçük tencerenin içine su temas etmeyecek şekilde erimesini bekleyin.)

  Birkaç saat soğuduktan sonra kalıbı ters çevirerek çıkarın. Yemek istediğiniz coco star boyutunda dilimleyin. (Hazır paket coco starların boyutunda dilimlenmesi tavsiye edilir.)

  Şekli verilmiş olan coco starları benmari usulüyle erittiğiniz çikolata sosuna her tarafı kaplanacak şekilde batırıp çıkarın. Bir tepsi veya tabak üzerine yağlı kağıt sererek çikolataya bulanan coco starları dizin.

  Üzerlerindeki çikolata hafif kurumaya başladığında yağlı kağıdı külah yapıp kalan sosu içine koyarak üzerine istenilen şekiller verilebilir. Çikolataların tamamı kuruduğunda servis edin.  Afiyet olsun.

  Yükleniyor...